Ako som si našla skvelú kolegyňu

Ako som si našla skvelú kolegyňu

Toto je Noémi. Moja kolegyňa. (Na foto tá naľavo,….ehm…., nazvime to: tá, čo má menej vrások 🙂 .   Úplná náhoda zariadila, že sme sa našli. A je veľká škoda, že sa tak nestalo skôr. Sadli sme si parádne. Lenže viete, ako to je. Nájdete ten správny odtieň rúžu a zrazu ho prestanú vyrábať. Aj Noémi musí (z veľmi príjemných dôvodov) prerušiť spoluprácu s nami. Poďme ale pekne od začiatku.

Naše prvé stretnutie prebiehalo roztržito. Poznáte tú situáciu, keď sa obe strany boja otvoriť ústa, že povedia somarinu. Jedna si myslí: „Radšej si počkám, čo sa opýta…“  a druhá: „Nebudem sa veľa vypytovať, hlavne nie na plat, nech to nevyzerá blbo“.

Karma to zariadila tak, že sme nakoniec prikyvovali jedna druhej s ukazovákom proti sebe, že: „Presne, tak! Aj ja mám ten názor!“ A už to išlo. Rovnaké myšlienkové pochody. Noémi presne vedela, čo sú jej pracovné povinnosti a aký je pracovný trh v Bardejove. Vedela, že najprv treba ukázať svoje schopnosti a chtíč, aby mohla žiadať výhody, voľno. Presne rozumela tomu, ako rozmýšľam ja a ako rozmýšľajú naši hostia.  Každému z nich venovala úsmev a čas. Vedela, že malý rodinný penzión nemá priestor na to, aby zamestnal toľko pracovnej sily, koľko je potrebných pracovných úkonov. Chápala, že aj vedúca je len človek, tvor omylný. Bola spoľahlivá a vždy dodržala slovo. Žili sme si tu svorne my dve i výpomoc na izby a jedna druhej pomáhali a snažili sa viesť penzión k spokojnosti hostí.

Na oplátku majú kolegyne  všetku moju ústretovosť a férový prístup.
Sú k spokojnosti ohodnotené, pracujú v príjemnom prostredí s rodinnou atmosférou a spokojnými hosťami. A toľko kritizovaný plat v inzeráte? Je to len nejaké číslo, ktoré treba zo zákona do inzerátu veľmi opatrne uviesť. Mrzí ma, že v Bardejove sú ľudia natoľko frustrovaní a plní predsudkov, že ani nemajú potrebu zisťovať reálne pracovné podmienky, kým začnú nadávať a kritizovať. Tu v Magure si jedna druhú vážime. Som rada, že v Noémi som mala morálnu a pracovnú oporu a v mnohých prípadoch nie len na pôde Magury.

Hľadala som kolegyňu, prišla Noémi a našla som priateľku…..ďakujem.

Mirka z Magury

vytvorila BECREA - tvorba web stránok Bardejov