Čo si v Bardejove treba pozrieť? (Domaša)

Čo si v Bardejove treba pozrieť? (Domaša)

Konečne ozajstné leto, je mega horúco. Chce sa vám skočiť do vody, ale vadí vám hlava na hlave na kúpaliskách? Túžite sa radšej plaviť?

Nemusíte kupovať jachtu na Makarskej, aby ste zažili ten skvelý pocit vetra vo vlasoch. A ani nemusíte baliť kufre na Havaj, aby ste si zasurfovali. Len pár km od Bardejova nájdete miesto, kde sa jachty plavia jedna radosť.

Vodná nádrž Domaša.

 

 

 

 

 

Zabúkujete si plavbu a prídu po vás kdekoľvek na Domaši. Plavba trvá 45 minút. Možnosť kúpania počas plavby je pri kostolíku na Trepci alebo v Krásnej zátoke.

Druhá možnosť je, že si jednoducho jachtu požičiate, absolvujete výcvik a môžete brázdiť vody Veľkej Domaše. Vedeli ste, že neďaleko rekreačného strediska Eva a obce Holčíkovce má domovský prístav jachtingový klub Akademik TUKe, ktorý sa venuje aj ostatým vodným športom? Windsurfing nie je výnimka. Takže tí, ktorí  ešte neužívate kolagén, aby sa vám netriasli kolená, smelo na Domašu.

 

A ak náhodou predsa len ten kolagén užívate, ale láka vás jemná dávka adrenalínu, skúste zoznamovací let nad Domašou takým tým malým žltým lietadlom ako mal medveď Balú s možnosťou akrobacie. Keď visíte dole hlavou, kolená nebolia J. Štart lietadla je z letiska Svidník.

Pre rodiny s deťmi navrhujem vyskúšať kemping, napr. Tíšava. Sú tam detské atrakcie, piesočná pláž, stanový aj karavanové kempy, požičovňa malých plavidiel aj cestných bicyklov.

Pozrite si toto video od Chellophoto, kde uvidíte Domašu z  oblakov.

 

 

Leto je v plnom prúde, neváhajte, vyskúšať treba všetko. Veď „necestujeme preto, aby sme unikli zo života, ale preto, aby život neunikol nám.“

 

Vedeli ste, že….? (Pre tých, ktorí ste leto na východ prišli tráviť z Oravy, Senca alebo Čiech)

Domaša je vodná nádrž v doline rieky Ondavy v Ondavskej vrchovine, ktorá bola umelo vybudovaná v rokoch 1962-1967 za účelom regulácie vodných tokov. Slúži ako zásobáreň úžitkovej vody, ale aj na rekreačné účely, rybárstvo, atď.

Viac info: www.domasacity.sk

 

PS:  Mimochodom, kto ešte nevie, Havaj máme aj na Slovensku a nie až tak ďaleko od Domaše. Taká dedinôčka :- )))

Krásne leto želá Mirka z Magury v Bardejove.

 

vytvorila BECREA - tvorba web stránok Bardejov