Znova december. O rok starší? Ee! Len sa posúvame o level vyššie.

Znova december. O rok starší? Ee! Len sa posúvame o level vyššie.
Znova december. O rok starší? Ee! Len sa posúvame o level vyššie.
Znova december. O rok starší? Ee! Len sa posúvame o level vyššie.
Znova december. O rok starší? Ee! Len sa posúvame o level vyššie.
Znova december. O rok starší? Ee! Len sa posúvame o level vyššie.

Posledný mesiac
v roku. Magura a mnoho iných z gastra a cestovného ruchu nútene hybernuje.

Mám teda čas vybaviť všetky preventívne prehliadky a odkladané kontroly. Akože stihla som to pobehať aj s deťmi, aj sama za seba, ale poviem vám tak….zišla by sa mi teraz nejaká komunikácia aj s terapeutom. Nech poradí, ako by som si mala ten svoj deň vyskladať, aby bol podľa predstáv všetkých odborníkov, laikov
a inej súduchtivej verejnosti.

Každý odborník, ktorého som počas tohto nedobrovoľne dopriateho voľna navštívila,  mi totiž tvrdil to isté. Mala by som si nastaviť priority a venovať sa IBA 15 minút denne práve tej činnosti, ktorú zastupuje ten-ktorý odborník. Ich rady zneli asi takto:

 • Min. 2x denne si čistite zuby klasickou kefkou, jednozväzkovou kefkou, medzizubnou kefkou, zubnou niťou a na záver opláchnite ústnou vodou. To isté  absolvujte aj s vašimi deťmi, nakoľko si v ich veku nevedia dôkladne očistiť zuby. (Óóóóóó, aký jednoduchý by bol život, keby zuby boli len biele neživé kamienky úhľadne usporiadanév dutine ústnej)
 • Stačí 15 minút denne cvičiť rehabilitačné cvičenia. Deti treba pri tom sledovať a napomínať správne prevedenie cviku. Najlepšie by bolo, keby ste mohli
  ďalej plávať. (Jasné, vybudujem si súkromnú plaváreň – tú mi nezavrú, ani keď tu bude 11.vlna pandémie s variantom Zeta)
 • Váš pes potrebuje 15 minút denne výcvik povelov (a to nehovorím a hodinovej prechádzke na čerstvom vzduchu, ktorú samozrejme potrebujeme všetci)
  a mali by ste mu pripravovať čerstvú vyváženú stravu zvanú BARF. (Že čoooo? Nepriechodné! Môj muž keď zistí, že pes žerie takéto kráľovské jedlo,
  ktoré nemá ani on sám, tak sa ocitneme v útulku aj ja aj pes.)
 • Táto diéta, ktorú potrebujete, vám nezaberie veľa času. Stačí 15 minút na prípravu týchto BEZLAKTO-variácií raňajok, obedu, večere, bla bla…, ktoré sa nachystajú z ingrediencií bežne (ne)dostupných a (ne)zohnateľných za (ne)dostupné ceny.
 • Na vlasovú pokožku si aplikujte tento olejček ½ hodiny pred umývaním vlasov, zmyjte ho týmto šampónom, následne použite ešte tento megapredražený šampón proti lupinám a na záver vmasírujte tento elixír bujnej hrivy. Vlasy dôkladne presušte. (No fasa….a spať pôjdem o polnoci)

Keď počúvaš odborníkov a uvažuješ o zmysle lockdownu

Do toho tie odporúčania ako vyzerať navždy mlado, sviežo a upravene– ráno denný krém, večer nočný krém, klepkať pod oči, nad oči, vedľa očí. Natierať sa sérom
na strie s očividne placebo efektom. Vidíš video, ako superžena dokáže urobiť za 5 minút mejkap,  ktorý mne trvá 40 minút. O rýchlom štýlovom drdole, ktorý má vyzerať ležérne a šik (aleja v ňom vyzerám ako japonský zápasník sumo) ani nehovorím.

Och, a takmer som vynechala všetky edukačné, výchovno-vzdelávacie rady o 15 minútových logopedických, jazykových, postrehových, matematicko-logických, telovýchovných, socializačných a iných hrách pre deti. Lebo šak je to len učenie hrou a ja sa pri tom šialene zabávam.

Rachuje to niekto koľko je to minút dokopy denne? To som ešte neuviedla tie odporúčané spoločné rodinné debaty pri stole, čítanie rozprávok, domáce úlohy, čas na všade odporúčaný relax, záľuby a priateľov. A pozor! 6-8 hodinový spánok!

V matike som fakt slabá, ale toto všetko mi do rovnice k 24 hodinovému pracovnému dňu ani na vedeckej kalkulačke nevychádza. A to som ešte nebola
v robote.

Keď si to tak vezmem, účelom týchto premyslených lockdownov, nebude len zabrániť zhromažďovaniu sa. Zdá sa, že celé konzílium odborníkov
vlastne chce, aby sme sa venovali konečne sami sebe.

vytvorila BECREA - tvorba web stránok Bardejov