Cyklopobyt za klenotmi Bardejova

Cyklopobyt za klenotmi Bardejova

Plán na leto plné zážitkov v Bardejove počas pandémie – vezmite si bicykel – a pozrite si Horný Šariš zo sedla bicykla! Ide to tu po asfaltke i po lesnej ceste.

Všimli ste si, že od kedy je korona, autá po ceste sú zdobené bicyklami? Športové aktivity v interiéri nám zatrhli a tak hľadáme možnosti aktívneho oddychu vonku. Nebudem sa tváriť, že mi to nevyhovuje. Zo všetkých strojov vo fitku sa mi aj tak najviac páčil kávovar.

Naložte aj vy do auta svoje polovičky, detičky, kufre a bajky a poďte do Bardejova.

Ubytujte sa v Magure. Zaparkujete na našom bezplatnom parkovisku a bajky si odložíte do uzamknutého dvora pod strechu. Nájdete tu nožnú pumpu aj zdroj vody a potreby pre prípadné očistenie bicyklov. Bicykel pre deti do 5 rokov vám radi požičiame my, prípadne zabezpečíme požičanie a servis bicyklov v partnerskej požičovni pár krokov od penziónu alebo v Poľsko-slovenskom dome .

Ráno vám urobíme skvelé raňajky na terase. Deti sa pohrajú na dvore, vy si dáte kávu a podebatíme, čo s načatým dňom. Poskytnem vám mapy a kontakty na miesta, ktoré v závislosti od počasia budete chcieť vidieť.

Nevynechajte možnosť pozrieť si ZDARMA (v rámci cyklopobytu v Magure) najstarší skanzen na Slovensku a iné klenoty Šarišského múzea a jeho expozície v Bardejove, či Bardejovských Kúpeľoch.

Vedeli ste, že Bardejov je súčasťou cyklookruhu Aquavelo, ktorý prepája slovensko-poľské pohraničné mestá? Ide o 230 km úsek medzi kúpeľmi Bardejovské Kúpele, Krynica, Muzsyna, Szawnica, kde si môžete pozrieť pamiatky od prírodných, cez historickévojenské, až po náboženské. Poďte to preskúmať aspoň na slovenskej strane! Cyklotrasy v Bardejove sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Naopak singletracky sú ako stvorené pre cyklistov, ktorí radi drkotajú pri jazde zubami..

Poradím, kde sa dobre najete (nakoľko v Magure podávame len raňajky) a večer, keď sa vrátite si môžete vo vlastnej réžii grilovať u nás na záhrade. Deti sa môžu pohrať v detskom kútiku v interiéri alebo aj vonku. V prípade, že to budete potrebovať, môžete využiť práčku a sušičku v suteréne. Jednoducho urobíme maximum, aby ste sa cítili ako doma.

Prvých 10 rezervácií odmeníme užitočným cyklodarčekom – sadou na opravu bicykla a cyklofľašou.

Tak neváhajte dlho, pozrite si virtuálnu prehliadku Penziónu Magura, vyberte si izbu a rezervujte ju skôr, než vás predbehne iný cykloturista hladný po výletoch v najkrajšom meste na Slovensku.

Prečítajte si, čo všetko sa dá v Bardejove vidieť a zažiť. A ak tom nepíšeme, radi vám to rozpovieme. Nie všetky cesty k wau miestam sú označené a zmapované. Ale, čo si budeme hovoriť? Bicykel prejde aj po cestičke, ktorá nemá nálepku „cyklochodník“. TEŠÍME SA NA VÁS!

Máte otázky? ZAVOLAJTE MIRKE+421902374871 (PO-PIA, 8-18 hod)

Máte otázky? ZAVOLAJTE MIRKE+421902374871 (PO-PIA, 8-18 hod)

Pravidelne píšem pre našich hostí články, o tom čo sa dá v Bardejove vidieť a zažiť. Hľadám možnosti, ako tráviť čas v Bardejove a jeho okolí na kolesách i peši, s deťmi aj bez nich. Zavolajte mi a rada vám pripravím program vášho pobytu v Bardejove podľa vašich predstáv.

vytvorila BECREA - tvorba web stránok Bardejov